Avaleht BioInfokeskus Geenifoorum Meedia BioSPINNO Projektid Geenivaramu Geenikeskus KKK Lingid Sisukord
Pressiteated
Artiklid Geenivaramust
Geenivaramust välismeedias
Biotehnoloogia uudised
Nädalaülevaated
Nädalaülevaated 2002
Nädalaülevaated 2003
Nädalaülevaated 2005
Nädalaülevaated 2006
Nädalaülevaated 2007
Geeniprojektid maailmas
Artiklid ja materjalid Geeniprojektidest
Ilmunud raamatud
Õppevahendid
Kõnelevad Geenid
Geenitoimikud
Kuumad Geenid
Seadusandlus
Euroopa Nõukogu Inimõiguste ja Biomeditsiini Konventsioon
Geneetiliselt muundatud organismide keskkonda viimise seadus
Inimgeeniuuringute seadus
Geneetikaga seonduvad õigusaktid
Euroopa Nõukogu Inimõiguste ja Biomeditsiini Konventsiooni Inimese Kloonimist Keelustav Lisaprotokoll


Avaleht  »   Meedia   »   Geenitoimikud
Geenitoimikud

GeenitoimikudVikerraadio tutvustas Eesti Geenivaramu projekti

Vikerraadio ja Eesti Geenivaramu koostöös valmis lühisaatesari Geenitoimikud, mis oli Vikerraadio eetris kolmapäeviti ja laupäeviti alates 21. augustist kuni 14. septembrini.

Saatesarjas ei käsitletud keerulisi ega raskelt mõistetavaid geneetikaprobleeme. Kuulajateni püüti tuua kõige olulisem, mis peaks meid kõiki seoses Geenivaramu projektiga huvitama ja olema ka hõlpsasti mõistetav.
Viies saade
5.03.2003

Vikerraadio jätkab Eesti Geenivaramu projektiga seotud teemade avamist. Professor Arvo Tikk räägib geeniuurimise eetikast, oma mõtteid jagab ka kirjanik Enn Vetemaa. Lisaks kuulete uudiseid geneetikamaailmast Priit Enneti vahendusel.
 
Neljas saade
11.09.2002

Saatejuht on seekord Geenivaramu laborikompleksi avamisel. Räägitakse labori juhataja Dagni Krinkaga, pilootprojektis osaleva Tartu perearsti Külvi Petersoniga, kahe meditsiiniprofessori, Tiina Talviku ja Ain-Elmar Kaasikuga ning lõpuks Eesti Geenivaramu idee autori professor Andres Metspaluga.
 
Kolmas saade
4.09.2002

Räägitakse sellest, kuidas saab hakata geenidoonoriks, mida geenidoonoritelt küsitakse ning kust ja kuidas saab infot Geenivaramu kohta.
Seletusi jagavad SA Eesti Geenivaramu juhatuse esimees Krista Kruuv, juhatuse liige Ülle Krikmann ja teabejuht Aire Koik.
 
Teine saade
28.08.2002

Saates kohtute nende inimestega, kes seisavad geenidoonorite õiguste kaitsel. Need on Geenivaramu Eetikakomitee esimees Tartu Ülikooli professor Arvo Tikk, Inimgeeniuuringute seaduse spetsialist advokaat Ants Nõmper ja Geenivaramu IT-juht Tarmo Tammaru.
Räägitakse Geenivaramu eetilistest põhimõtetest, õiguslikest probleemidest ning sellestki, kuidas väga delikaatsed andmed on kaitstud võõra silma ja käe eest.
 
Esimene saade
21.08.2002

Saates kohtute Eesti tuntuima geeniuurija, Tartu Ülikooli professori Andres Metspaluga, Eesti Geenivaramu juhatuse esimehe Krista Kruuviga ja Geenivaramu kooskõlastuskomisjoni kaasesimehe Jaanus Pikaniga. Juttu tuleb Geenivaramu sünnist, käivituvast projektist, selle rahastamisest ning kogutavate andmete kasutamisest.
 
Eelmised   1 2 3 4
 In English