Avaleht BioInfokeskus Geenifoorum Meedia BioSPINNO Projektid Geenivaramu Geenikeskus KKK Lingid Sisukord
BiotechEstonia, 3/2005

Biotehnoloogia sektori ülevaade 2004-2005

Veel trükiseid...
EL struktuurifondid
Avaleht  »   Uudised Print Email
UudisedUudised

Kahest liigist moodustus uus liik

14.06.2006

H. heurippa elutseb Ida-Andides Columbias (foto: Christian Salcedo).
Laboris leidis kinnitust, et looduslik liblikaliik Heliconius heurippa on tegelikult kahe eri liigi ristumisel tekkinud hübriidliik.

Uuring näitab, et evolutsioon võib toimuda ka liikide liitumise suunas, samas kui enamlevinud tee on siiski ühe liigi lahknemine kaheks.

Viljakate hübriidliikide esinemine loomadel on väga harv nähtus ja seda seletatakse liikide geneetilise kokkusobimatusega. Hästituntud hübriidliigiks on hobuse ja eesli ristand muul, kes on vastupidav ja suudab vedada suuri koormaid, ent ei suuda paljuneda.

Panama, Columbia and Suurbritannia teadlaste koostöös taasloodi laboris liblikaliik H. heurippa, ristates omavahel kahte teist liblikaliiki - H. Cydno ja H. Melpomene.

Uurimise ühe autori, Edinbourghi Ülikooli teadlase Chris Jigginsi sõnul kirjeldab nende katse veenvalt reaalset looduslikku liigitekke protsessi. Teise autori, Panama teadlase Jesus Mavarezi väitel omandavad laboris ristatud liblikad oma looduslikele suguvendadele omase tiivamustri kõigest kolme põlvkonna vältel.

Liikidevahelise hübridiseerimise tulemusena arvatakse olevat tekkinud teisigi loomaliike, nt mõõkkala ja ameerika punane hunt.

Allikas: BBC News

Tagasi
 In English
  BioSpinno projekt

www.biospinno.ee
  
Liitu iganädalase
biotehnoloogia uudiste
meililistiga
  Geenivaramu meedias
Eesti meedias
Välismeedias
  Biotehnoloogia Liit
www.biotech.ee
  ScanBalt võrgustik


Loe edasi »