Avaleht BioInfokeskus Geenifoorum Meedia BioSPINNO Projektid Geenivaramu Geenikeskus KKK Lingid Sisukord
BiotechEstonia, 3/2005

Biotehnoloogia sektori ülevaade 2004-2005

Veel trükiseid...
EL struktuurifondid
Avaleht  »   Uudised Print Email
UudisedUudised

Krooniline väsimus võib olla tingitud geenidest

20.04.2006

Mitme meditsiinieksperdi poolt ainult psüühiliseks häireks peetud kroonilise väsimuse sündroomil (ik chronic fatigue syndrome) on selge bioloogiline alus, teatasid USA Haiguste Kontrolli ja Ennetuse Keskuste (ik U.S. Centers for Disease Control and Prevention - CDC) teadlased.

Kroonilise väsimuse sündroomil on rida sümptomeid, sh väsimus, tursunud lümfisõlmed, peavalud, mälu- ja kontsentratsiooniprobleemid.

227 patsienti hõlmav ulatuslik kroonilise väsimuse sündroomi all kannatava inimese uuring tõi välja mitmeid geneetilisi erinevusi. CDC direktori dr Julie Gerberdingi sõnul on tegu esimeste usaldusväärsete tõenditega, mis kinnitavad sündroomi bioloogilist alust.

CDC kroonilise väsimuse sündroomi uurimisprogrammi juhi dr William Reevesi sõnul on kroonilise väsimuse sündroomi all kannatavatel inimestel kindlad geenid, mis on seotud stressile reageerimist vahendavate ajupiirkondade aktiivsusega.

Hiljuti lükkasid teadlased ümber teooriad, mille järgi põhjustavad kroonilise väsimuse sündroomi kas viirused või immuunsüsteemi nõrkused.

Reevesi andmetel on ainuüksi USA-s vähemalt miljon kroonilise väsimuse sündroomi käes kannatavat inimest. Keskmiselt on haige pereliikmega perekonnas aastased lisaväljaminekud enam kui 250000 krooni (20000 USA dollarit).

Allikas: Yahoo News

Tagasi
 In English
  BioSpinno projekt

www.biospinno.ee
  
Liitu iganädalase
biotehnoloogia uudiste
meililistiga
  Geenivaramu meedias
Eesti meedias
Välismeedias
  Biotehnoloogia Liit
www.biotech.ee
  ScanBalt võrgustik


Loe edasi »