Avaleht BioInfokeskus Geenifoorum Meedia BioSPINNO Projektid Geenivaramu Geenikeskus KKK Lingid Sisukord
BiotechEstonia, 3/2005

Biotehnoloogia sektori ülevaade 2004-2005

Veel trükiseid...
EL struktuurifondid




Avaleht  »   Uudised Print Email
UudisedUudised

TÜ Tehnoloogiainstituut kuulutas välja parimad

21.04.2006

20. aprillil kuulutas Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut tehnoloogiapäeva pidulikul autasustamisüritusel välja 2005. aasta parima spin-off-ettevõtte, parima koostööpartneri ning parima leiutise.

Parima koostööpartneri tiitli sai Tallinna Piimatööstuse AS tõhusa koostöö eest piimhappebakter ME-3 kasutamisel Helluse tootesarjas. Möödunud aasta konkursil osutus mikroorganismi tüvi Lactobacillus fermentum ME-3 parimaks leiutiseks.

Parimaks spin-off-firmaks tunnistati ülikoolist võrsunud ettevõte Aqua Consult Baltic OÜ, mis projekteeris, ehitas ja arendas välja biojäätmete anaeroobse käitlemise katseseadme. Selle abil on võimalik pooltööstuslikus mahus katsetada biogaasi kui alternatiivenergia tootmist ja hinnata protsessi tootlikkust erinevate biojäätmete anaeroobsel koostöötlemisel.

Parima leiutise konkursi eesmärk oli tunnustada majandusliku potentsiaaliga teadustulemusi loonud teadlasi. Sel aastal osutus võitjaks prof Enn Lusti töögrupp, kes töötab välja kütuseelemendi katoode ja elektrolüüte AS-le Elcogen. Prof Enn Lusti sõnul on kütuseelemendid väga perspektiivikad seadeldised, mis võimaldavad hajutada elektrienergia tootmist ja kasutada efektiivselt koos elektrienergia tootmisega vabanevat soojust.

Allikas: Tartu Ülikool

Tagasi
 In English
  BioSpinno projekt

www.biospinno.ee
  
Liitu iganädalase
biotehnoloogia uudiste
meililistiga
  Geenivaramu meedias
Eesti meedias
Välismeedias
  Biotehnoloogia Liit
www.biotech.ee
  ScanBalt võrgustik


Loe edasi »