Avaleht BioInfokeskus Geenifoorum Meedia BioSPINNO Projektid Geenivaramu Geenikeskus KKK Lingid Sisukord
BiotechEstonia, 3/2005

Biotehnoloogia sektori ülevaade 2004-2005

Veel trükiseid...
EL struktuurifondid
Avaleht  »   Uudised Print Email
UudisedUudised

Hiinas viidi läbi maailma teine näosiirdamine

18.04.2006

Kuigi Li Guoxingi armid aja jooksul taanduvad, jääb doonornaha värvi erinevus teda saatma kogu edasise elu. Foto: AP.
Tõsiselt moonutatud näoga hiinlasest sai teine inimene maailmas, kellele siirdati osaliselt uus nägu. Eksperdid ennustavad sarnaste operatsioonide arvukuse järsku tõusu juba lähiajal.

Karu rünnaku ohvriks langenud 30-aastasele Li Guoxingile siirdati 13 tundi kestnud operatsiooni käigus uus ülahuul, põsk ning nina. Mehe operatsioonijärgse raviarsti Zhang Hui sõnul ei saa armid olema silmatorkavad, ent märgatavaks jääb nahavärvi vahe.

Kahe kuu jooksul selgub, kas Guoxingi organism võtab siirdatud koed omaks või käivitub äratõukereaktsioon. Selle aja jooksul on Guoxing arstide erilise hoole ja tähelepanu all.

Maailma esimene näo osaline siirdamine leidis aset 2005. a. novembris Prantsusmaal, kus 38-aastasele naisele siirdati lõug, huuled ja nina. Kuna see operatsioon oli edukam, kui paljud eksperdid eeldasid, on oodata sarnaste operatsioonide arvukuse tõusu juba lähiajal.

Ainuüksi USA-s on kas tule või loomade rünnakute poolt põhjustatud tugevasti moonutatud nägudega sadu inimesi, kes saaksid sarnastest operatsioonidest suurt tulu.

Samas võib siirdatud kudede äratõukereaktsioon viia eluohtike tagajärgedeni, ka võivad immuunreaktsiooni allasuruvad ravimid muuta inimese kindlatele vähivormidele enam vastuvõtlikuks.

Allikas: New Scientist

Tagasi
 In English
  BioSpinno projekt

www.biospinno.ee
  
Liitu iganädalase
biotehnoloogia uudiste
meililistiga
  Geenivaramu meedias
Eesti meedias
Välismeedias
  Biotehnoloogia Liit
www.biotech.ee
  ScanBalt võrgustik


Loe edasi »