Avaleht BioInfokeskus Geenifoorum Meedia BioSPINNO Projektid Geenivaramu Geenikeskus KKK Lingid Sisukord
BiotechEstonia, 3/2005

Biotehnoloogia sektori ülevaade 2004-2005

Veel trükiseid...
EL struktuurifondid
Avaleht  »   Uudised Print Email
UudisedUudised

Ravimite väljatöötajad hakkavad üha enam teadus- ja arendustööd sisse ostma

23.11.2005

Frost & Sullivan ennustab, et 2010. aastal ostavad Euroopa ravimiarendajad 40% vajalikku teadus- ja arendustööd sisse.

Uute ravimite väljatöötamise aja pikkus, selle ülikõrge hind (orienteeruvalt 800 miljonit USA dollarit) ning madal edukuse tase (ainult 15% arendusfaasi jõudnud ravimitest jõuavad lõpuks turule) seavad uute ravimite väljatöötajad suure surve alla.

Vähendamaks ravimite väljatöötamisega seonduvaid ülikõrgeid riske, on ettevõtted võtnud suuna üksikute protsesside sisseostmisele.

Frost & Sullivani analüütiku dr Amarpreet Dhimani sõnul on erinevate tööde ja teenuste sisseostmine üheks võimalikuks strateegiaks, mis võimaldab ettevõtetel kasutada vahendeid teadus- ja arendustegevuseks senisest efektiivsemalt.

Dhimani sõnul moodustavad ravimite väljatöötajad üha suureneval määral liite biotehnoloogiaettevõtetega, uurimisasutustega ja teiste potentsiaalsete spetsialiseerunud teenusepakkujatega. Sellest tulenevalt ennustab ta, et 2010. aastal ostavad Euroopa ravimiarendajad teenuseid sisse 5,1 miljardi USA dollari ulatuses (2004. aastal oli vastav näitaja 3,2 miljardit).

Frost & Sullivan ennustab ka, et 40% teadus- ja arendustegevusele ravimiarendajates kulutatavast rahast läheb 2010. aastal kindlate tööde ja teenuste sisseostmisele.

Allikas: Yahoo News

Tagasi
 In English
  
Liitu iganädalase
biotehnoloogia uudiste
meililistiga
  Geenivaramu meedias
Eesti meedias
Välismeedias
  Biotehnoloogia Liit
www.biotech.ee
  ScanBalt võrgustik


Loe edasi »