Avaleht BioInfokeskus Geenifoorum Meedia BioSPINNO Projektid Geenivaramu Geenikeskus KKK Lingid Sisukord
BiotechEstonia, 3/2005

Biotehnoloogia sektori ülevaade 2004-2005

Veel trükiseid...
EL struktuurifondid
Avaleht  »   Uudised Print Email
UudisedUudised

Korea tüvirakkude uurijate tegevuse eetilisus kahtluse all

14.11.2005

Juhtiv inimese embrüonaalseid tüvirakke uuriv USA teadlane Gerald Schatten Pittsburghi Ülikoolist teatas koostöö katkestamisest Korea tippteadlase Woo-Suk Hwangiga, heites viimasele ette ebaeetilist käitumist munarakkude hankimisel ning selle varjamist kolleegide eest.

Schatten heidab Hwangile ette, et osa raskesti hangitavatest inimese munarakkudest, mida Hwang on oma töös kasutanud, on raha eest ostetud samasse töögruppi kuuluvalt naiselt.

Hwang on väitnud, et oma töös järginud Lõuna-Korea valitsuse poolt kehtestatud eetilisi reegleid. Samas ei ole ta ka ülalmainitud etteheidet ümber lükanud.

See on juba teine juhtum kahe aasta jooksul, mil on tekkinud kahtlused Hwangi töögrupi poolt kasutatavate munarakkude päritolu kohta. Esimene leidis aset 2004. a. veebruaris ning ka siis eitas Hwang kuuldusi.

Selle aasta oktoobris teatas Hwang plaanist luua tüvirakkude andmepank Lõuna-Koreas koos harulaboritega mitmel pool maailmas, sh USA-s ja Suurbritannias. Lahvatanud poleemika seab selle tekke aga kahtluse alla, kuna potentsiaalsed koostööpartnerid on teatanud, et osalevad ettevõtmises vaid juhul, kui Hwang suudab tõendada, et uuringutes kasutatud munarakud on hangitud kõiki eetikareegleid järgides.

Hwang on lubanud lähiajal anda tõstatatud küsimustele ammendavad vastused.

Allikas: New Scientist

Tagasi
 In English
  BioSpinno projekt

www.biospinno.ee
  
Liitu iganädalase
biotehnoloogia uudiste
meililistiga
  Geenivaramu meedias
Eesti meedias
Välismeedias
  Biotehnoloogia Liit
www.biotech.ee
  ScanBalt võrgustik


Loe edasi »