Taimed suudavad toota inimesele sobilikke valke
Vastne avastus võib luua võimaluse inimestele sobilike terapeutiliste valkude odavaks tootmiseks taimedes. Arizona Riikliku Ülikooli teadlase Lokesh Joshi sõnul on avastusel nii põhimõtteline kui ka rakenduslik väärtus, sest tegemist on keemilise reaktsioonide jadaga, mida varem pole taimedes täheldatud.
Looduslikult on taimed olnud erinevate ravimite allikaks. Geenitehnoloogiliselt on taimede ravipotentsiaali aga pidevalt suurendatud, sest neisse on külge "poogitud" nii vitamiine kui vaktsiine. Siiani on peamiseks taimedes toodetud valkude probleemiks kujunenud mittesobivus inimorganismile, mis tingib organismi immuunsüsteemi äratõukereaktsiooni. 
Teadlased on avastanud, et äratõuge saab alguse valkudest, mis on suhkrute (siaalhapped) puuduses. Piisava koguse siaalhappete korral organism tundmatutest valkudest vabanemise protsessi ei algata. Joshi sõnul kaitsevad siaalhapped valku, öeldes piltlikult organismile, et tegemist on organismi enese poolt valmistatud valguga. Joshi ja kolleegide poolt ajakirjas Nature Biotechnology kirjeldatud nii inimestel kui taimedel toimiv rada - rida keemilisi reaktsioone - kinnitab suhkrud valkudele. Siiani on töörühmal õnnestunud toota arabidopsise ja alfalfa taimedes valke, millel on 2-3 % siaalhappeid. Kuna eesmärgiks on seatud 95%, siis töötatakse neid reaktsioone soodustavate ensüümide taseme tõstmise kallal.

(Betterhumans), 18.12.03